Velilerimize Özel

Duyurular

Meb Haber Bandı

Çevrimiçi (Online)

Online 2 kişi var.

Üyelik Girişi
Sitede Arama

Bu Benim Eserim Proje Yarışması 2011

Etkinliği Adı: 6.Ulusal Milli Eğitim Bakanlığı Bu Benim Eserim adlı İlköğretim Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Proje Yarışması Van Bölgesi Bilgi Notu

Tüm Organizasyon işlemlerini Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü yapıyor, TÜBİTAK sadece bilim kuruluna jüri veriyor

Bu Benim Eserim proje yarışmasında Türkiye oniki bölgeye ayrılmıştır. Bu oniki bölgeden 12.Bölge Van Bölgesi olup Van ilimize şu sekiz il bağlıdır(Ağrı-Batman-Bitlis-Hakkâri-Siirt-Şırnak-Muş ve Van)

Bu Benim Eserim yarışması ilk olarak 2006 yılında başladı, bu yıl 6.’sı yapılıyor. Van ili 2008 yılında bölge oldu. Bu yıl Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak dördüncü defa Van Bölge Sergisini organize ediyoruz.

Yapılan başvurular ilk önce il çalışma grubu, daha sonra bölge çalışma grubu ve son olarakta TÜBİTAK Bölge Bilim Kurulundan geçerek 70 tanesi Van Bölgesinde sergilenmeye hak kazandı.

İller ve bölge sergisinde sergilenecek proje sayıları:

İller

Ağrı

Batman

Bitlis

Hakkâri

Siirt

Şırnak

Muş

Van

Toplam

Bölge Sergisine

Çağrılan Proje Sayıları

4

9

8

7

13

6

9

13

70

Türkiye finaline bölgemizden 6 proje finalist olarak katılmaya hak kazanmıştır.

Ağrı, Batman, Bitlis, Hakkâri, Siirt, Şırnak ve Muş illerinden yaklaşık 150 öğretmen ve öğrenci dört gün boyunca ilimizde misafir edilecektir.

12 Nisan 2011 tarihinde saat:10.00’da Akdamar Otelinde başlayan sergi, 14 Nisan 2011 tarihinde saat:10.00’da yine Akdamar Otelinde yapılacak ödül töreniyle sona erecektir. Sergi tüm öğrenci, öğretmen ve halkımıza açıktır.

Ana Sayfaya Dön...